(+48) 22 354 63 95 (pon - pt, od 9:00 do 17:00) [email protected]

Startupy

Masz świetny pomysł i nie wiesz od czego zacząć..? Potrzebujesz gotówki na start i nie wiesz kogo i jak o nią poprosić? Masz inwestora i chcesz zastosować bezpieczne dla siebie rozwiązania? A może chcesz wyjść z inwestycji?

S ami jesteśmy na początku działalności, choć doświadczenie naszego zespołu w inwestycjach w start-upy sięga już kilkunastu lat i rozciąga się na wielu klientów, którym pomogliśmy osiągnąć ich cele biznesowe. Nasza pasja dla start-upów rywalizuje z tą, którą mają nasi klienci. Kochamy nową, pozytywną energię i kreatywność. Naszą filozofią jest wspieranie klienta od samego początku i pomoc w uczeniu zespołu tego, czego większość firm nie uczy. Wierzymy, że kluczem do sukcesu jest czerpanie z doświadczeń poszczególnych klientów bo dla nich ich biznes jest jedyny w swoim rodzaju.

 

Dobór formy prawnej dla biznesu

Często przedsiębiorcy nie wiedzą jaką formę prawną wybrać dla swojego przedsięwzięcia tak, aby była ona prosta w swym funkcjonowaniu i optymalna podatkowo. Pomagamy dobierać formy prawne tak, aby ich obsługa zajmowała klientom jak najmniej czasu, była optymalna kosztowo i organizacyjnie.

Analizy prawne – rozszerzenie:

Inwestorom polecamy zawsze kompleksową analizę prawną i podatkową podmiotu, którego nabycie jest ich celem, a zbywanym przedsiębiorcom dobre przygotowanie do tej analizy. Wykonujemy kompleksowe analizy prawne i podatkowe dla nabywców oraz przygotowujemy i nadzorujemy je po stronie zbywców tak, aby odbyły się w atmosferze poufności i poszanowania codziennej pracy. Analizujemy szczegółowo czy dana transakcja powinna być objęta zgłoszeniem zamiaru koncentracji przedsiębiorców do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i dokonujemy takich zgłoszeń. Od obowiązku zgłoszenia z reguły zależy cała struktura transakcji. Świadomi wszystkich ryzyk prawnych przedsiębiorcy mogą negocjować warunki transakcji w sposób dla siebie dogodny i bezpieczny pod względem prawnym.

Umowy inwestycyjne i umowy wspólników

Nie sposób przecenić wartość umowy inwestycyjnej. To ona określa strukturę i przebieg inwestycji, prawa i obowiązki stron w trakcie jej trwania, zabezpiecza interesy mniejszościowych udziałowców/akcjonariuszy i wyznacza cele biznesowe dla zarządu. To ona w końcu określa warunki wyjścia wszystkich stron z inwestycji. Przygotowujemy ją praktycznie dla każdego rodzaju i rozmiaru inwestycji. Dla mniejszych inwestycji postanowienia dla niej charakterystyczne mogą być zamieszczone w umowie wspólników/akcjonariuszy. Umowy wspólników/akcjonariuszy to umowy regulujące z reguły te kwestie, których nie chcemy zawierać w umowie spółki (ze względu na jej jawność) albo nie możemy tego zrobić z różnych powodów. Zabezpieczenie praw stron oraz wyznaczenie celów biznesowych jest niezbędne i zawsze pomaga w ich realizacji.

Zakładanie spółek

W dzisiejszych realiach założenie spółki bez wychodzenia z biura czy z domu nie jest już problemem. Taka spółka nie zawsze jednak spełnia wszystkie kryteria niezbędne wspólnikom/akcjonariuszom. Właściwe ukształtowanie ich wzajemnych relacji jest kluczowe dla sprawnego działania spółki. Przygotowujemy umowy spółek dopasowane do potrzeb klientów i rejestrujemy je w Krajowym Rejestrze Sądowym. W Warszawie cały proces trwa z reguły od 1 do 2 miesięcy.

Przygotowanie pod inwestycje

Często inwestorzy wymagają aby podmioty, w które inwestują miały określoną formę prawną albo przeszły określone zmiany strukturalne. Pomagamy naszym klientom przejść tą drogę przeważnie już po podpisaniu umowy inwestycyjnej ale czasami już na wstępnym etapie poszukiwania inwestora, co wpływa na skuteczność jego pozyskania. Zakładamy spółki, przekształcamy je, łączymy i dzielimy. Restrukturyzujemy korporacyjnie całe grupy kapitałowe. Czasem tworzymy też struktury dla celów podatkowych.

Wyjścia z inwestycji

Wyjście z inwestycji połączone jest ze sprzedażą udziałów/akcji w drodze oferty prywatnej lub publicznej osobom trzecim lub samej spółce. Zabezpieczamy interesy udziałowców/akcjonariuszy, między innymi przez stosowanie tag along i drag along right oraz efektywne klauzule deklaracji i oświadczeń o stanie spółki, z której wychodzą. Często wprowadzamy zabezpieczenia płatności ceny za udziały/akcje przez bankowe rachunki depozytowe i depozyty notarialne.

Wypełnij formularz, aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na spotkanie.

Skontaktuj Się Z Nami

Telefon:

(+48) 22 354 63 95

15 + 12 =