(+48) 22 354 63 95 (pon - pt, od 9:00 do 17:00) [email protected]

Partner W Biznesie

Beata Karaś

Beata Karaś

Założyciel/ Founder

Karaś Legal została założona z pasji do prawa w inwestycjach. Naszym celem było stworzenie firmy prawniczej dostępnej dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy pozyskują inwestorów lub dokonują inwestycji oraz dla funduszy finansujących takich przedsiębiorców. Często małe biznesy typu start-up nie mogą poradzić sobie z dużym obciążeniem finansowym powodowanym przez obsługę prawną, której potrzebują. Firma została stworzona głównie z myślą o nich. Uzyskanie obsługi prawnej wykonywanej przez doświadczonych prawników za przystępną cenę jest możliwe.

Dążąc do celu, którym jest cel naszego klienta minimalizujemy ryzyka, rozwiązujemy problemy i poszukujemy rozwiązań. Długoletnie doświadczenie w międzynarodowych i krajowych firmach prawniczych pozwala nam na uzyskanie najlepszych efektów w krótkim czasie. Proste rozwiązania są z reguły najlepsze. Dzięki współpracy z firmami prawniczymi w innych krajach służymy naszym klientom pomocą również za granicą.
W naszej pracy wykazujemy się cierpliwością i determinacją. Zawsze staramy się kierować logiką i zdobytym doświadczeniem. Raczej szyjemy na miarę niż produkujemy masowo. Nasi klienci obsługiwani są tylko przez wykwalifikowanych specjalistów z tytułem radcy prawnego, adwokata, doradcy podatkowego albo rzecznika patentowego.

 Karaś Legal to firma, w której pracujące osoby mają wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w międzynarodowych korporacjach prawniczych, średnich firmach polskich i we własnym zakresie. Zatrudniamy tylko wykwalifikowany zespół prawników i doradców podatkowych oraz rzecznika patentowego. Zespół został skrojony na miarę potrzeb naszych klientów, szczególnie tych na początku swojej drogi w biznesie. Większość z naszych klientów jest naszymi przyjaciółmi, znają się też wzajemnie i korzystają z własnych doświadczeń. Oni dobrze rozumieją, że współpraca z prawnikiem już na początku drogi w biznesie pozwala minimalizować ryzyka, oszczędza pieniądze i czas. Staramy się dobrze zabezpieczać ich interesy. Dzięki naszej pomocy nie muszą długo myśleć o formalnościach, mają wiedzę o ryzykach i mogą skupić się na rozwoju sprzedaży czyli tym, co jest dla nich najważniejsze. Mamy również przyjaciół w innych krajach. Pomagają nam rozwijać działalność naszych klientów globalnie. Dzięki temu klienci mogą cieszyć się skoordynowaną obsługą prawną w wielu jurysdykcjach i minimalizować ryzyka wynikające z różnic w prawie. Istniejemy od czerwca 2016 r. a już zaufało nam: 25 klientów –małych i średnich przedsiębiorców z różnych branż. 

Nasze Praktyki

Poniżej przedstawione zostały nasze praktyki, z których jesteśmy dumni i w których możemy pochwalićsię wiedzą i doświadczeniem.

Umiemy to robić!

Start Up'y

Wspieramy nowe przedsięwzięcia od utworzenia przez wdrożenie produktów lub usług, pozyskanie inwestorów do ekspansji na rynki zagraniczne

Fuzje i Przejęcia

Pomagamy w nabywaniu biznesów na różne sposoby od nabycia udziałów i przedsiębiorstw po połączenia i przejęcia.

Korporacyjnie

Dbamy o dobrą organizację i funkcjonowanie firm, pozwalając im skupićsię na osiąganiu lepszych wyników i celów biznesowych.

Nieruchomości

Identyfikujemy ryzyka związane ze zbyciem lub nabyciem nieruchomości i zabezpieczamy prawnie interesy klienta w transakcji.

Kontrakty Budowlane

Negocjujemy kontrakty budowlane zabezpieczając płatności klientów oraz terminowość robót i odbiorów

Ochrona Danych Osobowych

Ochrona danych osobowych to obowiązek nałożony na wszystkich przedsiębiorców. Pomagamy wdrożyć wszystkie wymagane procedury w Twojej firmie.

Fundacja Rodzinna

Celem utworzenia fundacji rodzinnej jest umożliwienie zbudowania i zabezpieczenia wielopokoleniowego biznesu oraz akumulacja jego kapitału. Pomagamy zaprojektować, założyć, oraz prowadzić Fundację, która spełni Twoje oczekiwania.

Naszymi klientami są mali i średni przedsiębiorcy z Polski, krajów Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Dzisiaj są to głównie statr-upy i fundusze udzielające finansowania firmom na etapie start-up albo seed ale pomagamy także klientom obracającym nieruchomościami, uzyskującym kredyty, budującym na masową skalę oraz sprzedającym i kupującym spółki, robiącym restrukturyzacje i struktury podatkowe. Mamy przyjemność pracować dla przedsiębiorców z branży nieruchomości, budowlanej, technologii komputerowych i medialnych, kurierskiej, handlu i usług. Naszymi klientami są często prywatni inwestorzy poszukujący rozsądnej lokaty kapitału i jak najwyższej stopy zwrotu. Pomagamy im w osiągnięciu ich celów i uczymy się od nich jak robić to najlepiej.
Masz pytania? Skontaktuj sięz nami!

Skontaktuj Się Z Nami

Telefon:

(+48) 22 354 63 95

11 + 4 =